Skip links
قیمت راهبند اتوماتیک

قیمت راهبند اتوماتیک

قیمت راهبند اتوماتیک و خرید راهبند اتوماتیک یکی از نیاز های اساسی و ضروری تمامی ساختمان ها است. انتخاب و خرید راه بند اتوماتیک باید با توجه به موقعیت و میزان تردد ساختمان صورت گیرد چرا که اگر راهبندی که انتخاب می کنید مناسب محیط نباشد، به زودی خراب شده و یا حتی غیر قابل استفاده برای آن محیط می شود. برای خرید راهبند اتوماتیک احتیاج است تا فاکتور های اصلی و لازم را بدانید.

راهبند اتوماتیک جز دسته بندی تجهیزات کنترل تردد، امنیت و حفاظت قرار گرفته و به شدت به افزایش امنیت محیط کمک می کند. به همین خاطر تمامی ساختمان ها و پارکینگی هایی که نیاز دارند تا رفت و آمد و تردد افراد را کنترل کرده و روی آن ها مدیریت و تسلط داشته باشند، از راهبند اتوماتیک استفاده می کنند.

در ادامه به بررسی دقیق تر در مورد خرید راهبند اتوماتیک و قیمت راهبند اتوماتیک می پردازیم. همراه ما باشید.

انواع راهبند اتوماتیک

راهبند پارکینگ از لحاظ نوع عملکرد و شکل ظاهری به 3 دسته کلی تقسیم بندی می شوند:

  • راهبند های میله ای

راهبند های میله ای با توجه به نامی که دارند، دارای یک میله بلند و یک بدنه هستند این بدنه به شکل ایستاده بر روی زمین نصب شده و تنها با استفاده از یک دکمه ریموت می توان از این دستگاه استفاده نمود.

ریموت راهبند یکی از تجهیزات کوچک ولی کاربردی می باشد. راهبند میله ای در دسته پرفروش ترین راهبند ها قرار دارد. یک مورد جالب در رابطه با راهبند های میله ای، قیمت این نوع راهبند است که از دو نوع دیگر پایین تر می باشد.

  • راهبند های ستونی

راهبند ستونی یا بولارد یکی دیگر از انواع راهبند ها می باشد. این نوع راهبند در دسته راهبند های امنیتی و ضد تروریستی قرار دارد. بولارد به شکل استوانه است و محل نصب آن به اندازه خود راهبند در داخل زمین می باشد.

یکی از ویژگی های این نوع راهبند، امنیتی بودن آن است. عمده استفاده از راهبند ستونی، در مکان های امنیتی از قبیل سفارتخانه ها، مراکز دولتی، بانک ها و .. می باشد. قیمت این نوع راهبند به نسبت دیگر انواع راهبند بالاتر بوده و علت آن هم ساختار خاص و ویژه آن است.

  • رودبلاکر

رودبلاکر ها یا راهبند دفنی یکی دیگر از انواع راهبند ها می باشد. رودبلاکر در حقیقت داخل زمین نصب شده و در زمان نیاز از زمین خارج می شود و مسیر را مسدود می کند.

تمامی راهبندها قابلیت اتصال به سیستم اکسس کنترل را داشته و با این کار می توانید بدون دخالت دست و ریموت راهبند را باز و بسته کنید. تنها کافیست که وسیله نقلیه را داخل سیستم تعریف کرده و با این کار می توانید مدیریت سیستمی روی تردد وسایل نقلیه داشته باشید.

عوامل موثر در قیمت راهبند اتوماتیک

قیمت راهبند اتوماتیک به عوامل زیادی همچون برند راهبند اتوماتیک، ایرانی و یا خارجی بودن راهبند اتوماتیک، هیدرولیکی بودن و یا مکانیکی بودن راهبند اتوماتیک، میزان تردد و.. بستگی دارد. 

Leave a comment