Skip links

همه چیز درباره راهبند و انواع آن

راهبند یکی از وسیله هایی است که در دسته تجهیزات کنترل تردد قرار گرفته و با استفاده از این وسیله می توان رفت و آمد و همچنین ورود و خروج افراد را مدیریت نمود. در ادامه به بررسی راهبند و انواع آن اشاره خواهیم کرد. همراه ما باشید.

فرض کنید شما دارای مجموعه ای هستید که در آن روزانه تعداد افراد زیادی رفت و آمد دارند. اگر به فکر مدیریت این ورود و خروج ها نباشید، باعث به وجود آمدن هرج و مرج شده و حتی ممکن است امنیت مجموعه شما دچار اختلال گردد. برای حل این مشکل لازم است تا شما از وسیله ای به نام راهبند استفاده کرده و با کمک آن عبور و مرور و رفت و آمد هارا مدیریت کنید. جک پارکینگی

راهبند چیست؟

راهبند یک وسیله برای کنترل تردد بوده که از قسمت های گوناگونی از جمله بدنه، میله، موتور و.. تشکیل می شود. کارکرد و عملکرد این دستگاه به گونه ای است که هر وسیله نقلیه قصد ورود و یا خروج به داخل مجموعه و یا پارکینگ را داشته باشد، ابتدا باید راهبند توسط سیستم نگهبانی و یا توسط اکسس کنترل باز شده و این اجازه را به وسیله نقلیه صادر کند. شکل ظاهری راهبند به گونه ای است که میله راهبند بر روی بدنه راهبند به صورت افقی سوار شده و با فرمان باز و بسته می شود. از دیگر ویژگی های راهبند اتوماتیک انواع متفاوت آن می باشد.

انواع راهبند ها بر اساس شکل ظاهری و کارکرد

راهبند میله ای

یکی از راهبند های موجود در بازار که طرفداران زیادی هم دارد راهبند میله ای می باشد. این راهبند میله ای بسیار پر کاربرد در پارکینگ های تجاری و اداری و تفریحی می باشد و حتی در اماکن مسکونی که تعداد واحد ها زیاد باشد نیز می توان از آن استفاده نمود. یکی از ویژگی های این نوع راهبند ها اتصال اکسس کنترل به آن ها می باشد. اکسس کنترل شامل تجهیزاتی از قبیل آر اف آی دی، پوش باتن سیستم پلاک خوان و.. می شود که بسیاری از افراد بر روی راهبند خود نصب کرده و دیگر به راحتی به صورت اتوماتیک افراد را تشخیص می دهد و باز و بسته می شود.

راهبند ستونی

راهبند ستونی یکی از دیگر انواع راهبند می باشد. این نوع راهبند به شکل استوانه ای بوده و بیشتر برای مکان هایی که لازم است تا از امنیت بالاتری برخوردار باشند استفاده شده و یکی از ویژگی های بارز این نوع راهبند ستونی یا بولارد ضد تروریستی بودن آن است. یکی از مزیت های راهبند ستونی، مقاومت بالای آن در برابر ضربه بوده و به همین خاطر قیمت بالاتری به نسبت دیگر انواع راهبند دارد.

رودبلاکر

این نوع راهبند داخل زمین نصب شده و هر زمان که به آَن نیاز باشد از داخل زمین خارج شده و راه را مسدود می کند. این نوع راهبند دارای یک صفحه فولادی می باشد که که از مقاومت بالایی نیز برخوردار است. تقاضا برای این محصول به نسبت سایر راهبندها کمتر بوده و در مکان های خاصی نیز استفاده می شود. فک

Leave a comment

  1. سلام وقت بخیر عالی بود اگه از فیلم هم استفاده کنید عالی تر میشه ممنونم.